Klasa III b

5 XI uczniowie klasy IIIb wykonali pożywną, zdrową sałatkę jarzynową, czyli tzw. w gwarze śląskiej kartoffelsalat. Uczniowie wykorzystali produkty, które znane są im z rodzinnej tradycji, a więc obowiązkowo były ugotowane ziemniaki, marchewki, ogórki kiszone czy też konserwowe. Niektórzy dołożyli do smaku ugotowne na twardo jajko czy też kiełbasę, zamiast boczku:)Młodzi adepci sztuki kulinarnej z IIIb podjęli się nawet krojenia cebulki, aby nadać tej sałatce dodatkowy walor smakowy i zdrowotny:)Niektórzy z nich zaproponowali dodanie majonezu do smaku, ale ten wariant polecany jest dla wszystkich tych, którzy nie dbają o kalorie lub nie mają problemów z tolerancją dań z majonezem:)Sałatka wyszła kolorowa i pyszna co widać na załączonych zdjęciach.

5.11.2009