Dni Bezpiecznego Internetu

Chrońmy dzieci!
 
         Obecny postęp technologiczny sprawia, że większość dzieci korzysta z Internetu. Niestety wiąże się to z pewnymi zagrożeniami, dlatego istotne jest, by rodzice mieli kontrolę nad korzystaniem z sieci internetowej. Do najważniejszych problemów z powodu nieograniczonego korzystania z sieci należą:
1. Kontakt z niebezpiecznymi treściami- dzieci są narażone z materiałami, które mogą mieć szkodliwy wpływ na ich psychikę (pornografia, przemoc, hazard, używki, sekty itp.)
2. Niebezpieczne kontakty- zdecydowana większość młodych internautów korzysta z portali społecznościowych i komunikatorów. Dzieci zawierają w ten sposób Nawe znajomości, co naraża je na możliwość kontaktów z niebezpiecznymi osobami. Podają informacje np. dane osobowe, co sprawia, że niejednokrotnie stają się ofiarami przestępstw.
3. Cyberprzemoc- to nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem technologii informacyjnej, jak np. poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, blogi, strony internetowe, serwisy społecznościoweitd. Akty cyberprzemocy przyjmują różne formy: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających zdjęć, filmów oraz podszywanie się pod kogoś w Sieci wbrew jego woli.
4. Uzależnienie od Internetu- co dziesiąty internauta w Polsce to dziecko w wieku 7-14 lat. Istnieje ryzyko uzależnienia się. Problem szczególnie dotyczy dzieci, gdyż z racji swojej niedojrzałości uzależniają się szybciej niż dorośli. Różnorodność treści sprawia, że młodzi ludzie poświęcają mu coraz więcej części.
 W dniu 08.02.2011r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W klasach wychowawcy rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z korzystaniem z sieci internetowej. W klasach I-III uczniowie brali udział w konkursie profilaktycznym „Zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu”.
         Dla klas IV-VI w dniu 15.02. pedagog przeprowadził prezentację połączoną z zajęciami profilaktycznymi dotyczącymi bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. W tym dniu odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. W konkursie zostali wyróżnieni następujący uczniowie:
Miejsce I-   Szymon Kubica kl. IIa
Miejsce II- Paweł Mandrysz kl. IIIa
Miejsce III- Bartosz Gogołka kl. IIIa
Wyróżnienia:
Paweł Szymiczek, Michał Ucherek oraz Magdalena Tomecka.

 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Szkoły Podstawowej nr 3 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale

 
Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo