Swiąteczne zajęcia otwarte dla Rodziców kl. I b

W poniedziałek 19.12.2011r. w klasie 1b odbyły się świąteczne zajęcia otwarte dla Rodziców. W trakcie pierwszej części zajęć dzieci, wraz z obecnymi Rodzicami, poznały bożonarodzeniowe tradycje kilku państw europejskich: Niemiec, Holandii oraz Hiszpanii. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się skąd w Polsce wzięła się tradycja strojenia choinki, kto wysyła co roku po kilkadziesiąt kartek z życzeniami świątecznymi na Boże Narodzenie oraz u kogo bardzo ważne miejsce w świątecznej tradycji zajmuje szopka bożonarodzeniowa. Druga część zajęć miała charakter praktyczny. Uczniowie wraz z Rodzicami dekorowali świąteczne ciastka: lukrowali i ozdabiali kolorową posypką. Nie obyło się oczywiście bez degustacji wykonanych łakoci;) Na koniec zajęć Rodzice, uczniowie i wychowawczyni złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.