XIII Turniej Szermierczy z Okazji Dnia Dziecka oraz XXII Memoriał im. Franciszka Polnika

W dniach 25 i 26 maja 2013r. na salach Domu Sportu w Radlinie odbył się XIII Turniej Szermierczy w Szpadzie z Okazji Dnia Dziecka będący równocześnie  XXII Memoriałem im. Franciszka Polnika. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Trójka Radlin". W turnieju wystartowało łącznie 293 zawodników i zawodniczek w tym 8 osób z Ukrainy i 3 osoby z Czech. W kategorii młodzika w szpadzie chłopców w stawce 46 zawodników I miejsce zajął zawodnik gospodarzy Przemysław Kotulski. Po eliminacjach grupowych Przemek rozstawił się z numerem piątym. W walce o 16-stkę pokonał Michała Krawczyka z MKS "Kusy Szczecin" 12:5. W walce o ćwierćfinał pokonał zawodnika Rafała Prokopa z klubu "Zerwikaptur Kraków" 12:4. W walce o półfinał pokonał zawodnika Pawła Stasieniuka z MKS "Kusy Szczecin". W walce o finał pokonał zawodnika Michała Rachwalik z UKS "Start Opole" 10:6. W finale wygrał z zawodnikiem Jarosławem Marciniakiem z klubu "Zerwikaptur Kraków" 12:5. W kategorii juniora młodszego w szpadzie chłopców w stawce 65 zawodników III miejsce wywalczył Bartłomiej Cichaczewski, V miejsce Daniel Marcol obaj są zawodnikami Towarzystwa Szermierzy "Górnik Radlin". VIII miejsce wywalczył zawodnik Sebastian Śmieja z UKS "Trójka Radlin". W szpadzie dziewcząt w kategorii junior młodszy w stawce 50 zawodniczek VI miejsce wywalczyła zawodniczka TS"Górnik Radlin" Aleksandra Siwoń. Turniej był współfinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Radlin, Polskiego Związku Szermierczego oraz Śląskiego Związku Szermierczego w Katowicach.