Wycieczka do Pragi

W środę  12 czerwca ok. g. 7.00  uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI wyjechali na trzydniową wycieczkę do Pragi. Po długich dniach ulewnych deszczy 49-cio osobowa grupa wraz z pięcioma nauczycielami i pod opieką pilota, p. Ryszarda,wyruszyła do stolicy Czech.

Już pierwszego dnia podczas spaceru miasto zachwyciło pięknem zabytków  i urokiem kameralnych uliczek. Zwiedzane w drugim dniu wycieczki Hradczany, Rynek, Katedra Św. Wita, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka i między innymi Most Karola utwierdziły uczniów w przekonaniu, że są w miejscu wspaniałym i wyjątkowym. Dopisywały humory, nie zawiodło słońce.

Powrót na kolację nie kończył tego dnia atrakcji. Fantastycznym przeżyciem okazał się bowiem wieczorny spektakl muzyczny pt. „Światło, woda, dźwięk”, czyli widowisko z fontannami „tańczącymi” w rytm utworów zespołu ABBA. Ogromu wrażeń dopełnił przejazd do hotelu ulicami oświetlonej nocą Pragi.

W ostatnim dniu na wycieczkowiczów czekała Kutna Hora. Po zwiedzeniu tego  historycznego miasteczka górniczego nadszedł czas na powrót do domu. Pełni wrażeń i niezwykłych wspomnień wszyscy uczestnicy zameldowali się  w piątek 14 czerwca ok. 19.30 na parkingu przy głożyńskim probostwie.

Podczas wycieczki uczniowie mogli wykazać się znajomością języka czeskiego i angielskiego, rozwijać swoją wrażliwość, ciekawość świata, samodzielność i umiejętność tworzenia zgranej grupy.

Anna Kubica