LONDYN 2014

Wczesnym rankiem 14 maja 2014 roku grupa 40 uczniów, głównie piąto– i szóstoklasistów  z naszej szkoły,  rozpoczęła swą przygodę z Londynem. Przejechawszy autobusem Niemcy, Holandię i Belgię uczestnicy wyprawy powitali kolejny dzień na promie, przybijając do brzegów Wielkiej Brytanii w Dover.

Wkrótce znaleźli się w Parku Greenwich, gdzie mogli zobaczyć miejsce przebiegu południka 0 stopni, a potem podziwiali nowoczesne centrum Londynu, Tower Bridge i katedrę św. Pawła. Wielką atrakcją był przejazd miejskim dwupiętrowym autobusem. Wieczorem  na zmęczonych, ale uśmiechniętych wycieczkowiczów  czekały angielskie rodziny i wszyscy udali się do ich domów.

Następnego dnia po podzieleniu się swoimi wrażeniami z pobytu w domach londyńczyków uczniowie z opiekunami wyruszyli do wielkiego parku rozrywki, czyli Legolandu. Szaleństwa na wodzie, w powietrzu czy pośród miniaturowych budowli z klocków lego sprawiły, że czas spędzony w parku minął niezwykle wesoło. Tego dnia kolejną atrakcją było zwiedzanie najstarszego i największego zamieszkałego zamku na świecie, czyli Windsoru. Flaga rodowa królowej Elżbiety II powiewała nad dachami budowli i przypominała, że władczyni angielska jest również na terenie swej posiadłości.

W kolejnych dniach był czas na zwiedzanie Galerii Figur Woskowych Madame Tussaud’s, Muzeum Historii Naturalnej i podziwianie np. Big Bena w czasie podniebnego przejazdu London Eye. Nie obyło się bez sporych emocji podczas przejażdżki metrem czy linią londyńskiej kolejki. Wielkim przeżyciem był też spacer koło pięknego budynku Parlamentu brytyjskiego lub po zawsze tłocznej Oxford Street, gdzie była okazja zakupić pamiątki, a nawet odzież w sklepach Primark. Prawdziwy relaks czekał natomiast w ślicznych zakątkach parku przy Pałacu Buckingham. Chwile spędzone na odpoczynku w cieniu  drzew,  na trawie,  z lodem w ręce i pod bezchmurnym niebem pozwoliły zapamiętać Londyn nie tylko jako ogromną metropolię, ale także miejscami ciche i zielone miasto.

Po niezwykle intensywnie spędzanych dniach w Londynie wszyscy uczestnicy, szczęśliwi i bogatsi o wspaniałe przeżycia, wrócili 19 maja przed godziną 18.00 na parking przy probostwie w Głożynach.