Rok szkolny 2014/2015

„Uczniu – czy wiesz, jak pracować bezpiecznie w rolnictwie?” - Konkurs

W piątek 28.11.2014 r. w świetlicy szkolnej miało miejsce rozdanie nagród za udział w konkursie „Uczniu – czy wiesz, jak pracować bezpiecznie w rolnictwie?”. Konkurs, organizowany przez rybnicki oddział KRUS – u, polegał na stworzeniu prezentacji multimedialnej na temat zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. W naszej szkole udział w konkursie wzięło sześciu uczniów z klas piątych.

Nasze pierwsze sukcesy

2 grudnia w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego "Mój pluszowy miś". Prace plastyczne chętnie wykonali uczniowie klasy I a i I b.

Wyróżnienie w dyktandzie z języka angielskiego

Uczeń klasy VI Kacper Bugla zdobył wyróżnienie w I Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego w kategorii klas IV-VI zorganizowanym przez Centrum Helen Doron w Wodzisławiu Śląskim. Gratulacje!

Finał Sing Along

Wzięliśmy udział w Finale Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej! Julia Sobocik, Wiktoria Gatnar i Sara Wierzbicka zawładnęły sercami jurorów i publiczności zajmując II miejsce! A dziewczyny: Marta Duda, Oliwia Holzenbach, Marta Olszewska i Zofia Radecka zdobyły wyróżnienie za pełną energii piosenkę "Tiger"! Gratulujemy!

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z matematyki - etap szkolny

Dnia 7 listopada 2014 roku odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki. Brali w nim udział uczniowie klasy szóstej: Bugla Kacper, Dobrowolski Rafał, Domurat Agata, Grela Dagmara, Kubica Szymon, Romanek Marta i Szkatuła Łukasz.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z języka polskiego - etap szkolny

Dnia 6 listopada w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy szóstej: Kacper Bugla, Agata Domurat, Paulina Durczok, Szymon Kubica, Sandra Kuścińska, Nikola Odrozek. Wymagane 42 punkty i awans do etapu rejonowego zdobyli: Szymon Kubica i Kacper Bugla.

Dyktando z języka angielskiego 2014

Uczniowie SP 3 w Radlinie wzięli udział w Pierwszym Powiatowym Dyktandzie z języka angielskiego organizowanym przez Centrum Helen Doron w Wodzisławiu Śląskim. W dyktandzie wzięli udział uczniowie klas III-VI, a na wyróżnienie zasługują:

Oświatowa sesja w Radlinie

W dniu 30 września br. na sesji Rady Miejskiej poświęconej sprawom oświaty zostały wręczone stypendia dla uczniów szkól radlińskich, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. W tym roku nagrodzono 21 uczniów, w tym także uczniów naszej szkoły.