Bezpieczne dziecko!

W piątek (8 września 2017 r.) uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Radlinie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych z Policją. W ramach kampanii społecznej "Moje bezpieczne dziecko" pan Policjant ostrzegał o zagrożeniach, jakie mogą spotkać nasi uczniowie oraz o tym, jak i u kogo szukać pomocy w przypadku niebezpieczeństwa. Poinformował również, jakich sytuacji unikać, aby być bezpiecznym.

Działania podejmowane w czasie kampanii „Moje bezpieczne dziecko” nastawione są na problematykę bezpieczeństwa dzieci, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie  pokonywać drogę do i ze szkoły.

Policjant  uświadomił dzieciom również,  jakie mogą czyhać na nich zagrożenia, jak zachować się w takiej sytuacji oraz gdzie szukać pomocy.

Uczniowie zaskoczyli nas dużą wiedzą w tym obszarze,  dostrzegając drobne potknięcia rodziców np. podczas podwożenia dzieci do szkoły. Nasi pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe odblaski.