Klasy Ii, III c i III d „Szlakiem Emmy i Marcela”

W dniu 18 września 2017 r. uczniowie kl. II, kl. III c oraz kl. III d wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na spacer po Radlinie. W czasie wycieczki uczniowie poznali część historii, która jest związana z ich miejscowością. Dzięki uprzejmości pana Teodora Piechy, który był naszym przewodnikiem, uczniowie zwiedzili i zobaczyli: park im. Leopolda Zarzeckiego, Plac Radlińskich Olimpijczyków, pomnik Matki z dziećmi, Miejski Ośrodek Kultury, MOSiR, Szlafhaus - dzisiejsze „INCO”, Szluchtę z placem zabaw i „Orlikiem”. Ponadto zobaczyli zabytkową Kolonię Emma z jej familokami, symbolami tego miasta.

Dzięki tej wycieczce młodzi ludzie pogłębili więź ze swoim miastem. Dostrzegli jego piękno i wartości historyczne, które wzbudziły w nich patriotyzm do miejsca, w którym mieszkają.

Bardzo dziękujemy panu Teodorowi za przekazanie w ciekawy sposób informacji o naszym mieście oraz wzbudzenie patriotyzmu i szacunku dla historii tej części Radlina.

Pan Teodor Piecha został włączony do Grona Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 3 w Radlinie.

Dziękujemy WSZYSTKIM,  dzięki którym ta wycieczka mogła się odbyć.