SKA zaprasza na “Olimpiadę Seniorów”!

„Olimpiada Seniorów” – tak nazywa się nowe przedsięwzięcie Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych z Radlina. Na zawody sportowe w towarzystwie starszych mieszkańców Radlina jak również ich dzieci i wnuków, organizatorki zapraszają 25 września (poniedziałek) o godzinie 17.30 do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radlinie (Głożyny).

- Gdy brakuje nam stymulacji, procesy umysłowe i zdolność tworzenia ulegają pogorszeniu, i to bez względu na to w jakim jesteśmy wieku. A gdy przestajemy tworzyć, energia życiowa zanika i dopada nas depresja. Mięśnie, które nie są ćwiczone, zanikają a przecież mózg jest naszym najważniejszym mięśniem – mówią organizatorki.

Intencją Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych z Radlina jest promowanie aktywnego stylu życia seniorów w regionie i – jak same określają – „dojrzałej dorosłości”, która polegać ma m.in. codziennych ćwiczeniach, odpowiedniej diecie, stymulacji intelektu, rozwoju zainteresowań czy po prostu wychodzeniem do ludzi.

- Nie zamykajmy się na siebie. Róbmy wszystko, by młodzi czerpali z doświadczeń starszych a starsi inspirowali się witalnością młodszych. Energia życiowa jest niezbędna niczym tlen, tak samo potrzebna i tak samo dostępna dla wszystkich. – mówią „Aktywne” z Radlina. Seniorzy zmierzą się w zawodach sportowych, m. in. siatkówki czy wyścigów.

„Olimpiada Seniorów” to jedno z zadań Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Radlinie, realizowanych w ramach projektu z FIO Śląskie Lokalnie ,,Też tak potrafisz? Wskakuj na afisz!”

   
 
 
 
 
 
 

Polecamy newsletter informacyjny Urzędu Miasta Radlin. Rejestracja nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji, w każdym momencie można zrezygnować
z subskrypcji.

 
Na stronę Szkoły Podstawowej nr 3 zaglądam:

Codziennie
Co kilka dni
Raz na kilka tygodni
Prawie wcale

 
Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo