Czcionka:

Kontrast:

20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Kochane dzieci 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i w związku z tym chcielibyśmy zaprosić Was do konkursu. Prosimy Was o krótkie nagranie jednego z Waszych praw, możecie nam wyjaśnić, jak je rozumiecie.

Każde dziecko ma prawa:

1. osobiste, umożliwiające rozwój. Są to: prawo do życia, prawo do wychowania w rodzinie i do kontaktów z nią w przypadku rozłączenia, prawo do adopcji, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do informacji, prawo do rozwoju; do nauki, dostępu do kultury i rozrywki i własnego zdania oraz prawo do ochrony przed poniżającym traktowaniem.
  2. polityczne lub publiczne. Są to prawa: prawo do posiadania obywatelstwa, do wyrażania własnych poglądów, swobody wyznania, prawo do uczestniczenia w stowarzyszeniach;
  3. socjalne, prawo do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, prawo do opieki zdrowotnej, prawo do odpoczynku;
  4. ekonomiczneumożliwiające przygotowywanie się do niezależności materialnej od innych.

Nagrajcie krótki filmik, poproście rodziców o pomoc. Rozpocznijcie nagranie od słów : „mam prawo” lub „każde dziecko ma prawo” i prześlijcie go na maila szkolnego : joanna.zaborowska@sp3radlin.pl lub WhatsApp, Messenger p. Joanny Zaborowskiej.  Dla wszystkich uczestników przewidujemy nagrody.  Zróbcie to proszę do 27 listopada.

Data dodania: 2020-11-17 09:04:31
Data edycji: 2020-11-17 09:30:36

Zgłoś się do konkursu szkolnego!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!