“Co słychać w szkolnym ogrodzie?”

Mimozami jesień się zaczyna, a mimoza to Nawłoć kanadyjska- urokliwy i uciążliwy chwast. Podczas pielęgnacji szkolnego ogrodu członkowie Klubu Ekologa nie tylko wyrywali chwasty i przycinali suche kwiatostany. Przy okazji przypomnieli sobie nazwy roślin ozdobnych i ziół. Dowiedzieli się również, kiedy i jak należy prawidłowo przycinać byliny i krzewy? Udało się zebrać pierwsze nasiona i założyć w domu nowe hodowle botaniczne. Przed nimi jeszcze sporo pracy, bo podczas lata chwasty nie próżnowały. W najbliższym czasie planujemy założenie wrzosowiska przy szkole oraz warsztaty ekologiczne w lesie. Działania odbywają się w ramach projektu “Zostań Ekologiem – nie bądź natury wrogiem”, sfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Radlin, realizowanego przez Naszą szkołę we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych.
                                                                                     Koordynator ww. projektu: Ewa Szurchaj

Data dodania: 2020-09-17 11:00:57