Dzień Babci i Dziadka - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ziemi Radlińkiej w Radlinie

DzieÅ„ Babci i DzieÅ„ Dziadka to sÄ… bardzo miÅ‚e Å›wiÄ™ta!

W książkach i bajkach poznajemy literackie babcie i dziadków. JeÅ›li już o nich zapomnieliÅ›cie albo jeszcze ich nie poznaliÅ›cie to zapraszamy do lektury:)

Babcia Czerwonego Kapturka (Czerwony Kapturek Charles Perrault).

Mieszka sama,  w domku za lasem, jest chora. Czeka na wizytÄ™ swojej wnuczki - Czerwonego Kapturka.

Babcia z Babci na jabłoni (Babcia na jabłoni Mira Lobe).

Jeśli nie masz babci, a czasem tak bywa, możesz ją sobie wyobrazić. Udało się to Andiemu...Jego babcia z starej fotografii usiadła obok niego! A gdzie? Najego jabłoni :).
Razem jedli kwaśne jabłka,urządzili sobie wycieczkę do wesołego miasteczka...

Dziadek małego lorda Fautleroya (Mały lord F. H. Burnett).

Nie jest sympatycznym dziadkiem. Raczej nie przepada za swoim wnukiem. Wszędzie widzi zagrożenie. Jednak Cedryk jest niewinnym, kochającym dzieckiem, dostrzega dobro w dziadku. Zdobywa serce dziadka!

DziadziuÅ› Anny i Britty (Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren).

Do Dziadziusia przychodzą wszystkie dzieci z Bullerbyn. Siedzi w swoim pokoju,ma bardzo słaby wzrok, ale za to pięknie opowiada. Ma fajne pomysły:).Wszyscy go uwielbiają!

Ciabcia z Czarownicy piętro niżej (Czarownica piętro niżejMarcin Szczygielski).

Któż nie chciaÅ‚by mieć takiej babci! Ciabcia (cioteczna babcia) ma kota, ale jakiego!-mówiÄ…cego! Zawsze uÅ›miechniÄ™ta, pogodna, kupuje wnuczce oranżadÄ™ i parzy kawÄ™ zbożowÄ…. Ma strych peÅ‚en tajemniczych rzeczy...Czary dla niej to nie tajemnica!

Mila i Ignacy Borejkowie z Jeżycjady (JeżycjadaMałgorzata Musierowicz).

Ignacy, zapalony miÅ‚oÅ›nik książek. Roztargniony, wiecznie zaczytany. Zwykle zatopiony w filozoficznych rozważaniach, Å‚agodny, dowcipny i spokojny. Stanowi wzór dla wszystkich czÅ‚onków rodziny.
Mila, babcia-Polka, gotujÄ…ca rosóÅ‚, rozumiejÄ…ca wszystkich, wiecznie siÄ™ krzÄ…tajÄ…ca, ale też czÄ™sto zaczytana.

DziadziuÅ› Anny i Britty ( Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren).

Do Dziadziusia chodziÅ‚y wszystkie dzieci z Bullerbyn, nawet te, dla których nie byÅ‚ prawdziwym dziadkiem. DziadziuÅ› siedzi w swoim pokoiku, sÅ‚abo widzi, ale za to piÄ™knie opowiada. Czasem wpada na doskonaÅ‚y pomysÅ‚. Wszystkie dzieci go uwielbiajÄ….

Babcia Martine z BiaÅ‚ej żyrafy (BiaÅ‚a Å»yrafa  Lauren St. John).

Niespodziewanie okazuje siÄ™, że dziewczynka ma babciÄ™, która zabiera jÄ… do siebie, do rezerwatu Sawubona w dalekiej Afryce. Babcia jest zimna i nieprzystÄ™pna, ale kocha przyrodÄ™ i zwierzÄ™ta. OpiekujÄ™ siÄ™ rezerwatem dzikich zwierzÄ…t. Dziewczynka przeżywa niesamowite przygody.

Babcia RabuÅ› (Babcia RabuÅ› David Walliams).

Wnuczek spÄ™dza z babciÄ… piÄ…tkowe wieczory. W jego oczach babcia jest nudnÄ… staruszkÄ…, która roztacza dookoÅ‚a zapach kapusty. Sytuacja jednak zupeÅ‚nie siÄ™ zmienia ...Rozpoczyna siÄ™ niezwykÅ‚a przygoda, która dla Babci okazuje siÄ™ ostatniÄ….

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia z okazj Ich Święta!

A Wam Drodzy Uczniowie życzymy miÅ‚ej lektury:) A może wspólne czytanie z waszymi Babciami i Dziadkami? Co Wy na to?:)

Data dodania: 2021-01-21 07:07:42
Data edycji: 2021-01-21 09:29:31