Czcionka:

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek to święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale uważanej za prekursorkę nowoczesnego pielęgniarstwa, która założyła pierwszą szkołę pielęgniarstwa w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie.

Pielęgniarstwo to nauka i sztuka, źródło inspiracji w trosce i służbie drugiemu człowiekowi, oparte na życzliwości, przyjaźni, lojalności, tolerancji i zwykłej ludzkiej dobroci”

Jan  Paweł II

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, obchodzony co roku 12 maja, ma na celu przede wszystkim ukazanie, jak niezwykłym i wymagającym zawodem jest pielęgniarstwo oraz z czym wiąże się jego wykonywanie.

POZDRAWIAM PIELĘGNIARKA SZKOLNA

Data dodania: 2021-05-11 10:28:06
Data edycji: 2021-05-11 14:33:05

Zgłoś się do konkursu szkolnego!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!