Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

OKAŻ KULTURĘ- CHROŃ NATURĘ- kolejny projekt grantowy w Naszej szkole.

OKAŻ KULTURĘ- CHROŃ NATURĘ- kolejny projekt grantowy w Naszej szkole.

Klub Młodego Ekologa pomimo trudnych warunków nie rezygnuje ze swoich działań proekologicznych. W grudniu zakończyliśmy projekt: “Zostań EKOLOGIEM- nie bądź natury wrogiem!”, a już w lutym rozpoczynamy kolejny.
Celem projektu jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, zmiana w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania człowieka. Chcemy zachęcić dzieci do zdobywania i poszerzania wiedzy związanej z ekologicznymi działaniami i rozwiązaniami na rzecz klimatu, które są wykorzystywane na terenie gminy, w której mieszkają. W trakcie projektu planujemy m. in.: odnowić i powiększyć hodowle florystyczne w szkole i w domu, dbać o nasz przyszkolny ogród, zorganizować wyjazd do rezerwatu przyrodniczego i do ogrodu botanicznego, posprzątać fragment lasu, stworzyć nową wystawę przyrodniczych fotografii. W planach są również gra terenowa i Dzień Eko-odkrywców. Już w tym tygodniu będziemy budować budki lęgowe, w ramach warsztatów “Budka dla ogródka” z zachowaniem zasad epidemiologicznych. Spotkamy się również na debacie ekologicznej, aby poszukać rozwiązań dla problemów ekologicznych naszego regionu. Nasze działania projektowe zakończymy w lipcu.
Projekt jest realizowany w ramach zadania publicznego: “Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”, dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Radlin i współpracy Szkoły Podstawowej Nr 3 ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych.

Data dodania: 2021-03-02 09:25:58
Data edycji: 2021-03-02 09:51:48
Ilość wyświetleń: 960
Projekty Unijne

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej