Pancake Day czyli Dzień Naleśnika!

Pancake Day czyli Dzień Naleśnika! - zaczynamy sezon konkursowy ENJOY ENGLISH przygotowany przez uczniów IV a IV c!
Angielski odpowiednik Tłustego Czwartku W Polsce, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej. W Pancake Day odbywa się tradycyjnie wspólne smażenie i jedzenie naleśników oraz różnego rodzaju zabawy w których tematem przewodnim są naleśniki. Aby tradycji stała się zadość w tym szczególnym dniu są organizowane zawody w “biegu z patelnią”.
A DLA WAS DZISIAJ NALEŚNIKOWA ZAGADKA PO ANGIELSKU. ZERKNIJCIE NA NASZE NALEŚNIKI I ODNAJDŹCIE UKRYTE MIĘDZY WYRAZAMI LITERKI, KTÓRE UTWORZĄ HASŁO!
Czekamy na Wasze odpowiedzi, wyślijcie je na maila: michalina.staszek@sp3radlin.pl - na odpowiedzi czekamy do 19 lutego 2021 r.
Spośród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi wylosujemy 5 i nagrodzimy upominkami. Losowanie odbędzie się online 23 lutego 2021 r. Życzymy Wam udanej zabawy. Powodzenia!
Uwaga! Mała podpowiedź! W każdym naleśniku ukryte jest to samo hasło.
Naleśniki to jedna z najstarszych potraw, jaką zaczęli przyrządzać ludzie. Pewnie zaraz po tym, gdy nauczyli się mielić zboże na mąkę. Wystarczyło dodać wodę i wbić jajko, a potem wszystko rozsmarować na rozgrzanej blasze. Podobno w żołądku człowieka z Otzi, którego szczątki pochodzą sprzed 5300 lat znaleziono coś co przypomina “naleśniki". Jednak pierwsze informacje, które opisywały ciasto podobne do dzisiejszych naleśników pochodzą od greckiego komediopisarza Kratinosa. Tworzył on w Atenach w IV wieku p.n.e.
Obecnym rekordzistą Polski na najdłuższy naleśnik jest Pan Tomasz Rosa mistrz kuchni, który pobił rekord podczas charytatywnego festynu w okazji Dnia Dziecka. Nowy Rekord Polski na najdłuższy naleśnik wynosi dokładnie 174 metry.
Data dodania: 2021-02-17 17:43:20
Data edycji: 2021-02-17 17:45:29