Powiatowy Konkurs Plastyczny ''Radlin - Ze Starej Szuflody''

17 maja 2023 r. zapisze się w historii naszej szkoły jako dzień, w którym po raz pierwszy zorganizowaliśmy Powiatowy Konkurs Plastyczny "Radlin - Ze Starej Szuflody". Konkurs okazał się wspaniałym doświadczeniem. Na konkurs zgłosiło się 23 uczestników z 12 szkół, którzy podjęli się narysowania kompozycji przygotowanej przez panią Justynę Rutkowską.

Oto wyniki:
I miejsce - Maria Mazur-Adamczyk, SP nr 10 Wodzisław Śląski,
II miejsce - Alicja Brzemia, SP im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie,
III miejsce -Maria Wadas, SP nr 4 w Rydułtowach.

Wyróżnienie - Martyna Pawlus, ZSP Gorzyce.

Przyznano cztery nagrody specjalne:
Maja Dutka, SP nr 2 w Rydułtowach,
Emilia Bora, SP nr 2 w Pszowie,
Wiktoria Śmieja, SP nr 1 w Rydułtowach,
Jolanta Węglorz, SP w Raszczycach.

Serdecznie gratulujemy!

Odwiedzili nas także wspaniali goście: pani Burmistrz Barbara Magiera, która objęła patronatem honorowym dzisiejszy konkurs, pani Małgorzata Mokrosz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Radlinie oraz
pan Marek Koczy, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Radlinie.

W skład Jury dzisiejszego Konkursu weszli:
Pani Aleksandra Sokalla - artystka niezależna, pedagog, plastyk, filantropka. Jej malarstwo, fotografia, instalacje są mówieniem o rzeczach ważnych, bo dotyczących człowieka, anioła i Śląska.
Pani Joanna Nowara - artystka, pedagog, podróżniczka, wizjonerka, pracownik Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie.
Pani Justyna Rutkowska - artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych kierunek projektowanie graficzne, a także niezwykle skromna autorka kompozycji.
Pani Michalina Staszek - pomysłodawca i organizator dzisiejszego konkursu, która uwielbia muzykę i sztukę.

Ugościliśmy naszych gości potrawami przygotowanymi przez uczennice i uczniów klas siódmej i ósmych, a szuflady w statuetkach zostały zaprojektowane i wydrukowane przez ucznia klasy VIII. Natomiast uczennice i uczniowie klasy V b zadbali o przygotowanie i przebieg konkursu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałej oprawy konkursu.

Galeria konkursu:

Data dodania: 2023-05-19 16:17:28