Praktyczna lekcja pierwszej pomocy!

22 marca klasy młodsze uczestniczyły w prelekcji i warsztatach pierwszej pomocy, które przeprowadził zespół Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. W czasie spotkania dzieci powtórzyły zasady wzywania pomocy, telefony alarmowe oraz elementy udzielania pierwszej pomocy. Była też okazja do ćwiczeń praktycznych w grupach i pamiątkowego zdjęcia w towarzystwie Lwa – Ratownika! Najciekawsza jednak była druga część zajęć – prezentacja ambulansu i motocykli ratunkowych. Dziękujemy naszemu koledze Maksymilianowi za pomysł takich zajęć, a Jego rodzicom Państwu Wirginii i Dawidowi Lach za ich organizację. Dzieci z pewnością dużo zapamiętały z tej praktycznej lekcji pierwszej pomocy. A może są już wśród naszych uczniów mali ratownicy? Dziękujemy również całemu zespołowi za poświęcony czas, wspólne ćwiczenia i dużo cierpliwości! Zapraszamy do galerii zdjęć!

Data dodania: 2024-03-25 07:58:23
Data edycji: 2024-03-25 08:04:07