Program dla szkół - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ziemi Radlińkiej w Radlinie

Program dla szkół

Szanowni Państwo,

dziÄ™kujemy za udziaÅ‚ PaÅ„stwa szkoÅ‚y podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkóÅ‚, dziÄ™ki któremu dzieci z klas I-V mogÄ… w praktyce uczyć siÄ™ zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiÄ…zane dziaÅ‚ania edukacyjne.

MajÄ…c na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiÄ…gania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkóÅ‚, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczÄ…cych, przekazujemy PaÅ„stwu do wykorzystania propozycjÄ™ informacji – listu PaÅ„stwa szkoÅ‚y skierowanego do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczÄ…cych w programie. W zwiÄ…zku z trwajÄ…cym pierwszym semestrem roku szkolnego 2021/2022 realizacji programu w przygotowanym liÅ›cie przypominamy rodzicom o zasadach i celach programu, w którym uczestniczÄ… ich dzieci oraz o jego ważnych aspektach, na które powinni zwrócić uwagÄ™. ZachÄ™camy również do kontynuowania aktywnoÅ›ci zwiÄ…zanych ze zdrowÄ… dietÄ… oraz aktywnym stylem życia w domu rodzinnym.

Zwracamy siÄ™ do PaÅ„stwa z uprzejmÄ… proÅ›bÄ… o udostÄ™pnienie zaÅ‚Ä…czonego listu rodzicom zgodnie z formÄ… komunikacji z rodzicami przyjÄ™tÄ… w PaÅ„stwa szkole, np. mailowo lub poprzez dziennik elektroniczny, itp., za co z góry serdecznie dziÄ™kujemy.

JednoczeÅ›nie przypominamy, że w ramach realizacji dziaÅ‚aÅ„ edukacyjnych w Programie dla szkóÅ‚ szkoÅ‚y mogÄ… korzystać z materiaÅ‚ów edukacyjnych dostÄ™pnych na stronie internetowej Programu dla szkóÅ‚ https://www.programdlaszkol.org/program/broszury-i-poradniki, takich jak:

1) pakiet materiaÅ‚ów edukacyjnych obejmujÄ…cy:

• cztery filmy edukacyjne oparte na warsztatach kulinarnych,
  • broszurÄ™ dla dzieci,
  • poradnik dla rodziców,
  • poradnik dla nauczycieli,

2) zestaw scenariuszy zajęć edukacyjnych wraz z materiaÅ‚ami pomocniczymi, w tym 2 filmy edukacyjne.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Data dodania: 2021-10-27 17:38:06