Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Projekt „Wkręceni w zielone- zioła, ziółka i spółka”

Projekt  „Wkręceni w zielone- zioła, ziółka i spółka”

 „Wkręceni w zielone- zioła, ziółka i spółka” - nowy projekt grantowy w Naszej szkole.

Szkoła Podstawowa Nr 3 we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych napisała nowy wniosek i z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy od Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności grant w wysokości 36150 zł na realizację projektu „Wkręceni w zielone- zioła, ziółka i spółka” w ramach Programu „Równać Szanse 2020” - Ogólnopolski Konkurs Grantowy. Administratorem ww. programu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Całkowity koszt projektu to 53310 zł.  Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele, myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.”

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego, drugim napisanie projektu. Do drugiego etapu zakwalifikowało

się 49 organizacji, z czego 43 złożyło wniosek. Dotację uzyskało 25 projektów, w tym tylko dwa z województwa śląskiego.

Celem projektu jest podniesienie poczucia własnej wartości, umiejętności planowania, realizacji powtarzających się działań, nawiązywania nowych kontaktów społecznych, pracy w zespole, korzystania z zasobów własnych i środowiska w grupie 20 osób w wieku 13-15 lat z Radlina w terminie 15.09.2020 do 31.10.2021 poprzez wspólne wielokierunkowe działania zmierzające do przygotowania Pikniku ziołowego, wykonania ogródka ziołowego, mini ogródków w skrzyneczkach dla projektowiczów i mieszkańców miasta. Głównym tematem projektu będą zioła i przyprawy. Czas na powrót do korzeni. We współczesnym chemicznym świecie młodzi chcą żyć zdrowo i ekologicznie.

Dziękujemy p. Dyrektor Joannie Dylich za użyczenie sali na spotkania robocze oraz terenu na ogródek ziołowy. Uczestnikami projektu są uczniowie klas VII i VIII. Dzięki dotacji wszelkie pomoce, materiały i udział w zajęciach dla uczestników projektu są bezpłatne. O bieżących działaniach będziemy Państwa informować. Startujemy od 14 września br.!

 

Koordynator ww. projektu: Ewa Szurchaj

Data dodania: 2020-09-07 13:40:44
Data edycji: 2020-09-07 14:02:30
Ilość wyświetleń: 174
Projekty Unijne

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej