Projekt “Zostań EKOLOGIEM-nie bądź natury wrogiem!”

Projekt  “Zostań EKOLOGIEM-nie bądź natury wrogiem!”

“Zostań EKOLOGIEM-nie bądź natury wrogiem!” - kolejny projekt grantowy w naszej szkole.

W marcu br. dzięki grantowi z Urzędu Miasta Radlin Klub Młodego Ekologa działający w Naszej szkole rozpoczął realizację ww. projektu. Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do aktywnego i odpowiedzialnego życia w zgodzie z naturą w społeczeństwie jutra. Zwiększenie wiedzy z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony zwierząt oraz podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Radlina. Młodzi mają odkryć walory miejsc w swoim regionie, które pomimo ogromnej urbanizacji i industrializacji zachowały naturalne fragmenty pierwotnych ekosystemów. Podczas zajęć terenowych mają również nauczyć się współpracy w zespole, zjednywać sobie koalicjantów do działań proekologicznych. Projekt rozpoczął się w marcu. Udało nam się zorganizować międzyszkolne warsztaty robienia ekokosmetyków. Dalsze działania dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Radlin przełożyliśmy na okres od września do grudnia. W planach mamy jeszcze: stworzenie mini wrzosowiska, wyjazd do rezerwaty przyrodniczego, warsztaty chemiczne na Politechnice Śląskiej, sprzątanie lasu, eko geocaching i warsztaty w Palmiarni. Zaplanowane działania będą odbywały się na terenie: miasta, Nadleśnictw Rybnik i Rudy Raciborskie, szkół, w Domu Kultury lub w UM, oraz w rezerwacie przyrodniczym i będą trwały do 15.12.2020r. W imieniu członków Klubu Młodego Ekologa i własnym serdecznie dziękujemy p. Dyrektor Joannie Dylich za użyczenie siedziby dla Klubu Ekologa, okazywaną pomoc i wspieranie naszych przedsięwzięć.

Koordynator ww. projektu: Ewa Szurchaj

Data dodania: 2020-09-07 13:10:47