Projekt "Zostań Ekologiem- nie bądź przyrody wrogiem!”- czas podsumowań.

Zaczęło się w styczniu, a kończy w grudniu.

Kilka działań przesunęliśmy na następne pół roku- licząc, że kwarantanna szybko minie.

W planach i w nowym projekcie są już: warsztaty ornitologiczne, robienie budek lęgowych, zazielenienie parapetów, odkrywanie piękna przyrody w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie, gra terenowa i wiele innych.

I tu serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Partnerom, Firmom i Osobom fizycznym oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 za każdą pomocną dłoń.

I tak minął kolejny rok naszych działań, pod wieloma względami nietypowy. Pomimo trudnych warunków, okresowej kwarantanny szkoły oraz członków KME udało się:

1. Stworzyć nowy fragment zieleni na terenie miasta, prowadzić prace pielęgnacyjne nad ogrodem, który stworzyliśmy w ubiegłych projektach przy Szkole Podstawowej Nr 3.
  2. Zorganizować wyjazd do jednego z wybranych rezerwatów przyrodniczych w naszym rejonie, celem poznania chronionych gatunków roślin i zwierząt, zbadania stanu wody i powietrza oraz bioróżnorodności.
  3. Zorganizować eko-warsztaty kosmetyczne, podczas których dzieci i młodzież dowiedzieli się, jak wszechstronne zastosowanie ma miód i zrobili produkty kosmetyczne na jego bazie.
  4. Zorganizować debatę ekologiczną i “Dzień Eko-odkrywców” online.
  5. Młodzi Ekolodzy zaprojektowali również logo projektowe, baner i koszulki, które będą znakiem rozpoznawczym Klubu Młodego Ekologa.

Działamy dalej i życzymy Wszystkim Zdrowych i Ekologicznych Świąt!

Członkowie Klubu Ekologa z SP3 wraz z opiekunem.

Data dodania: 2020-12-12 20:26:09
Data edycji: 2020-12-13 10:35:21