Do trzech razy sztuka - akademia sukcesu w Radlinie

Szanowni Państwo,

6 nauczycieli naszej szkoły ukończyło szkolenie trenera Biofeedback w zakresie I stopnia.

W związku z tym rozpoczynamy rekrutację do zajęć Biofeedback w ramach projektu "Do trzech razy sztuka - akademia sukcesu w Radlinie". Projekt realizuje Miasto Radlin i  jest dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Biofeedback u dzieci - zapraszamy na zajęcia w naszej szkole! Informacja w sekretariacie - tel. 32 455 82 94

Biofeedback z dużą skutecznością może być stosowany w każdej grupie wiekowej. Duży pożytek z tej metody niewątpliwie odnoszą dzieci.

Wskazania do treningu:

• przy zaburzeniach uwagi, koncentracji;
  • przy nadpobudliwości psychoruchowej, agresji (zespoły ADHD, ADD);
  • przy problemach szkolnych (gorsze wyniki w nauce, dysleksja, dysgrafia itp);
  • w zespole Aspergera, autyzmie,
  • przy przewlekłych bólach głowy i migrenach, zaburzeniach snu,
  • przy zespole chronicznego zmęczenia,
  • przy stanach lękowych, natręctwach, tikach, depresji,
  • przy zaburzeniach przyjmowania pokarmów (bulimia , anoreksja),
  • przy tremie, napięciu wewnętrznym, obniżonej samoocenie.

Trening bazujący na biologicznym sprzężeniu zwrotnym podnosi zdolność koncentracji dziecka, wydłuża czas, w którym zdolne jest w pełni skupić swoją uwagę na danym zadaniu. Biofeedback u dzieci najczęściej przyjmuje postać kolorowej animacji czy gry, dzięki czemu większość najmłodszych z chęcią będzie uczestniczyło w treningu. W naszej szkole trener zakłada dziecku czepek, do którego dopina kolorowe kabelki z elektrodami.  Mamy trzy najnowocześniejsze urządzenia. Zadaniem dziecka jest zrelaksowanie się, skupienie na proponowanej wideogrze.  Zajęcia są proponowane nieodpłatnie.

Joanna Dylich

Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są w dwóch grupach: grupa Pani Izabeli Groborz oraz grupa Pani Michaliny Staszek

Data dodania: 2021-05-20 12:49:15
Data edycji: 2021-11-04 18:15:41