WKRĘCENI W ZIELONE- zioła, ziółka i spółka” - co słychać w projekcie?

Projekt grantowy realizujemy od września ubiegłego roku. Uczestnikami są uczniowie klas VII i VIII. W październiku musieliśmy przeorganizować nasze plany ze względu na obostrzenia epidemiologiczne- przeszliśmy na tryb zdalny, a w szkole spotykamy się raz w miesiącu- w małych grupach. Pomimo nowych okoliczności w listopadzie zaprojektowaliśmy i zamówiliśmy nasze projektowe koszulki. W grudniu kupiliśmy przyprawy i dodatki do zimowej herbatki rozpoczynając warsztaty online z fitoterapii. Każdy przygotował sobie prezentację o ulubionych przyprawach i opowiadał o nich popijając zimową herbatkę. Wymiana doświadczeń i wiedzy trwała do stycznia, gdy w Zielonej Pracowni poszukiwaliśmy zapachu ziół, tworząc estry. W lutym rozpoczęliśmy przygotowania do warsztatów “Zielony parapet”, mamy już przygotowane nasiona, doniczki, ziemię i mini szklarenki, aby stworzyć własną rozsadę ziół, kwiatów i warzyw. W marcu ruszamy z zasiewami i powiększeniem naszego szklonego ogrodu. Projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego “Równać Szanse 2020”, sfinansowany ze środków Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Dylich za wsparcie i akceptację wszelkich naszych dotychczasowych poczynań- użyczenie sali i sprzętu oraz możliwość używania platformy Classroom do celów projektowych.

Data dodania: 2021-02-25 21:43:47
Data edycji: 2021-02-25 21:45:53