„Wkręceni w zielone- zioła, ziółka i spółka” - nowy projekt grantowy w Naszej szkole.

Szkoła Podstawowa Nr 3 we współpracy ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych napisała nowy wniosek i z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy
od Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności grant w wysokości 36150 zł na realizację projektu „Wkręceni w zielone- zioła, ziółka i spółka” w ramach Programu „Równać Szanse 2020” -Ogólnopolski Konkurs Grantowy. Administratorem ww. programu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Całkowity koszt projektu to 53310 zł. ” Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie
i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.”
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego, drugim napisanie projektu. Do drugiego etapu zakwalifikowało
się 49 organizacji, z czego 43 złożyło wniosek. Dotację uzyskało 25 projektów, w tym tylko dwa z województwa śląskiego.
Celem projektu jest podniesienie poczucia własnej wartości, umiejętności planowania, realizacji powtarzających się działań, nawiązywania nowych kontaktów społecznych, pracy w zespole, korzystania z zasobów własnych i środowiska w grupie 20 osób w wieku 13-15 lat z Radlina w terminie 15.09.2020 do 31.10.2021 poprzez wspólne wielokierunkowe działania zmierzające do przygotowania Pikniku ziołowego, wykonania ogródka ziołowego, mini ogródków w skrzyneczkach dla projektowiczów i mieszkańców miasta. Głównym tematem projektu będą zioła i przyprawy. Czas na powrót do korzeni. We współczesnym chemicznym świecie młodzi chcą żyć zdrowo i ekologicznie.
Dziękujemy p. Dyrektor Joannie Dylich za użyczenie sali na spotkania robocze oraz terenu na ogródek ziołowy. Uczestnikami projektu są uczniowie klas VII i VIII. Dzięki dotacji wszelkie pomoce, materiały i udział w zajęciach dla uczestników projektu są bezpłatne. O bieżących działaniach będziemy Państwa informować. Startujemy od 14 września br.!
Koordynator ww. projektu: Ewa Szurchaj

Data dodania: 2020-10-12 12:31:36