Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wrocław/Zamek Czocha/ Zamek Książ …czyli rozpoczynamy nowy rok szkolny z przytupem…

Wrocław/Zamek Czocha/ Zamek Książ …czyli rozpoczynamy nowy rok szkolny z przytupem…

Już 2 września uczniowie z naszej szkoły ruszyli na zwiedzanie zachodnio-południowych skarbów Polski.

Pierwszego dnia w słońcu przywitał nas Wrocław; jego rozległy Rynek i bulwary nadodrzańskie. Na naszej trasie ukrywały się Krasnale, więc mieliśmy uszy i oczy szeroko otwarte.

Wszystko zaczyna się od wody…na naszej trasie Hydropolis – unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.

Po południu wyruszyliśmy na krańce zachodnie, w stronę magicznego Zamku Czocha; to jedno z niewielu miejsc w Polsce gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Historia z magią. Tajemniczość miejsca sprawiła że wycieczka stała się niezapomnianą przygodą. Tajne przejścia, stylowe komnaty, niezwykłe ekspozycje, warsztaty z magii, a także ognisko wieczorową porą …zapamiętamy. W pobliżu zamku odkryliśmy zaporę na Jeziorze Leśniańskim a także ukrytą w zaroślach przystań nad rzeką.

W trzecim dniu ruszyliśmy w kierunku Wałbrzycha aby stać się gościem Zamku Książ. Jest to największy zamek na Dolnym Śląsku; posiada 400 pomieszczeń i łączy w sobie różne style architektoniczne, co mieliśmy okazję podziwiać.

Dziękujemy : Rodzicom za współpracę przy organizacji;  Dyrekcji naszej szkoły za zielone światło do organizacji tego rodzaju wypraw; Nauczycielom, którzy na wycieczkach pełnią wszelakie funkcje i poświęcają swój czas , panu Ryszardowi, który bardzo docenia i lubi nasze dzieci, no i wszystko spina do końca… I dziękujemy dzieciom, że mają potrzebę poznawania świata i zdają kolejne egzaminy z życia na szóstkę… Do następnej przygody.

Data dodania: 2021-09-08 16:20:59
Data edycji: 2021-09-08 20:34:01
Ilość wyświetleń: 384
Projekty Unijne

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej